KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9344024
*
nr 934 4024
Pentti Nässling
(f. 1934), Finland
Oljemålning, Pentti Nässling (f. 1934), Helsingfors, signerad –66 samt signering a tergo, 130x130 cm
Pentti Nässling, finländsk målare född 1934.
Följerätt
Utrop:
2.600 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:07:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/1 18:12:35
1
2.000 kr
12/1 14:29:44
2
2.200 kr
12/1 15:28:45
1
2.400 kr
12/1 15:35:40
2
Vinnande bud
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland finländsk konst finländsk konstnär finländska konstnärer helsingfors norden nordeuropa nordisk olja oljemålning oljemålningar pentti nässling
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30
*
Pentti Nässling
Pentti Nässling, finländsk målare född 1934.
Läs mer om e-auktion
nr 934 4024
Pentti Nässling
(f. 1934), Finland
Oljemålning, Pentti Nässling (f. 1934), Helsingfors, signerad –66 samt signering a tergo, 130x130 cm
Pentti Nässling, finländsk målare född 1934.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.600 kr |
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/1 18:12:35 | 1 | 2.000 kr |
12/1 14:29:44 | 2 | 2.200 kr |
12/1 15:28:45 | 1 | 2.400 kr |
12/1 15:35:40 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland finländsk konst finländsk konstnär finländska konstnärer helsingfors norden nordeuropa nordisk olja oljemålning oljemålningar pentti nässling
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:30